Konji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Konji

....hrani ga ko` brata.....teraj ga ko` vraga....
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Izrada ulara

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
kiara

kiara


Broj postova : 132
Join date : 03.12.2008
Age : 37

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 12:18

[Vrh] Go down
Petra

Petra


Broj postova : 378
Join date : 29.11.2008

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 12:21

ja se uvijek zapetljam oko onog dolje dijela sa duplim cvorom Embarassed ispadne mi ogooooman Sad
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Broj postova : 132
Join date : 03.12.2008
Age : 37

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 12:22

Zato ja to lijepo naručim od Dejana! Razz
[Vrh] Go down
Petra

Petra


Broj postova : 378
Join date : 29.11.2008

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 15:14

e znam ja sam od njega uzela za Sigy-a ular i stvarno je fantastican ali mi isto vrag nije dao mira pa sam pokusavala sama napraviti, nije da je uspjelo Embarassed ali onaj dir spage preko tjemena oko nosa i pod vrat za prvu ruku dobro dode Very Happy.

Svaka pohvala na Dejanove ulare ali jedini problem kod njih je sto ne pucaju, tako da kad god sam trebala sto raditi po stali a da mi Sigy nije u centru paznje nikad se nisam usudila vezati ga. Na klasicnim ularima kad se prepadne necega ili pukne karabin ili na sav ode i konjo je free, dok ovaj ne puca nigdje tako da sam taj ular koristila samo dok smo radili na lonzi ili isli u setnju nikad nije bio privezan na njega cisto zbog moje fobije.

Inace za rad je puno bolje ragirao na taj ular nego na klasicni.
E da kupih ja njemu i lonzirni ular Rolling Eyes jednom iskreno neznam kome je vise isao na zivce meni ili njemu za klasican rad na lonzi. Dok recimo za rad na dugim dizginama je bio super, a isto tako i kad ga jeLeo jahao na taj ular sam mu zakacila spage koje su bile umjesto dizgina i super je reagirao lijevo/desno iako je bio jos godinu dana daleko od najahivanja
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Broj postova : 132
Join date : 03.12.2008
Age : 37

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 15:35

Sad je Dejan poboljšao ulare i umjesto špage za koju se prije kopčao povodac sad se nalazi karika koja znatno olakšava kopčanje .
Ja svoje kobile normalno privežem i s tim ularima, večinom je negdje u blizini nož pa ako se što desi prerežeš.
Jedno vrijeme sam koristila povodce za vezanje sa onom karabinerom "quick release" koji otkopčaš jednim potezom...sve je to bilo ok dok to i kobile nisu skužile.

Ima tu i čvorova koji se odvežu jednim potezom i tak....
Čini mi se Petra da si ti negdje stavila skicu tog čvora/vezanja, mogla bi i ovdje. Smile

-karabiner "quick release"
Izrada ulara Quickreleasewithtoggleth6
[Vrh] Go down
kiara

kiara


Broj postova : 132
Join date : 03.12.2008
Age : 37

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 15:42

Ular bez karike

Izrada ulara 87297234ed5


Ular sa karikom

Izrada ulara P3260021zq9
[Vrh] Go down
Petra

Petra


Broj postova : 378
Join date : 29.11.2008

Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime4/12/2008, 16:28

je znam ali doticni gospodin bi gledao kako vezujem cvor i svaki bi odvezao pa da ih i 10 naredam jedan za drugim Suspect da ne spominjem kakva je reakcija bila vlasnika obliznjeg vinograda bounce kad je otisao u vk isti problem su imali s otvaranjem vrata box-a Laughing pa je mladi gospodin dobio jos jednu zakacnu na vratima ali nisko tako da je nemoze dohvatiti kad ispruzi vrat i sada je ljut kad kad je kisa par dana jer se on voli sklizati po blatu a curu kojoj sam ga poklonila je strah da si tako ne povrijedi noge pa je za vrijeme kisnih dana u box-u a njemu koma jer nemoze otvoriti vrata i zbrisati Rolling Eyes
sto se tice lako odvezujuceg cvora evo sheme
Izrada ulara Cvor

BTW i Sigy je imao isti takav zeleni ular Sad sada mi visi na zidu iznad kreveta Sad Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izrada ulara Empty
PostajNaslov: Re: Izrada ulara   Izrada ulara Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izrada ulara
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Konji :: Općenito :: Oprema-
Forum(o)Bir: